Producenci
Zakup akumulatora

Sprzedawca detaliczny baterii samochodowych kwasowo-ołowiowych lub akumulatorów samochodowo-ołowiowych jest obowiązany do przyjęcia zużytych baterii samochodowych kwasowo-ołowiowych oraz zużytych akumulatorów samochodowych kwasowo-ołowiowych od użytkownika końcowego.

Realizując zapisy ustawy o bateriach i akumulatorach zobowiązujemy się odebrać od Państwa zużyty akumulator i przekazać go do utylizacji

Zgodnie z art. 54 ust 1 ustawy z dnia 24 kwietnia 2009 r. o bateriach i akumulatorach (tekst jedn.: Dz. U. z 2015 r. poz. 687) - dalej u.b.a., sprzedawca detaliczny baterii samochodowych kwasowo-ołowiowych lub akumulatorów samochodowych kwasowo-ołowiowych jest obowiązany do pobrania od kupującego niebędącego przedsiębiorcą opłaty depozytowej oraz do potwierdzenia jej pobrania.

W polu uwagi proszę o informację czy decydujecie się zdać stary akumulator , uiścić opłatę depozytową w wysokości 30 zł za sztukę.

Kupujący, zgodnie z Ustawą o bateriach i akumulatorach z dnia 24 kwietnia 2009 r. (Dz. U. z 2009 r., nr 79, poz. 666 z późn. zm.) ma 30 dni na zwrot akumulatora i odebranie opłaty depozytowe lub wysłać potwierdzenie utylizacji .

Skup złomu przyjmując zużyty akumulator ołowiowy ma obowiązek wystawić formularz przekazania odpadu lub dowód wewnętrzny przyjęcia odpadu lub umowę kupna - sprzedaży, która potwierdza zdanie akumulatora.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl